| Mihaela_2645 a întrebat:

Ce facultate ati alege dintre Drept, Stiinte administrative si Afaceri internationale? Imi doresc sa fac si a doua facultate si sunt in dubii.Ma puteti ajuta cu opiniile voastre? Merci.

Răspuns Câştigător
| Flyn a răspuns:

:-? Asta chiar nu stiu.am doar 13 ani. daca vrei incearca sa intrebi pe cineva care stie despre toate acestea. Uite, am gasit ceva http://megaajutor.bizoo.ro/......e-publica/ succes:*

2 răspunsuri:
| Flyn a răspuns:

Buna! Sincera sa fiu.depinde ce vrei tu sa devii.eu imi doresc sa fiu avocata deci as alege dreptul...Dar. spune`ne ce vrei sa te faci.si iti dam sfaturiwinking. chiar m`ar interesa afacerile internationale...eu una zic sa alegi dintre Drept si Afaceri internationale.mult succeswinking

| Mihaela_2645 explică:

Eu am terminat facultatea de geografie, iar masterul l-am facut pe mediu. Mi-ar placea sa lucrez la protectia mediului sau intr-un loc ce are legatura cu geografia, dar as dori sa am si o a doua specializare. Eu am mers pe uman mereu si de aceea inclin mai mult spre Drept si Administratie publica. Ca ce m-as putea angaja dupa ce as termina administratia publica? Sau credeti ca am mai multe sanse de angajare cu facultatea de drept fara a urma si un master in drept?