| biabluey a întrebat:

Ce facultate ati dori sa urmati(sau urmati deja) si de ce ati facut aceasta optiune?

6 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

As vrea sa urmez facultatea de psihologie insa nu ma lasa ai mei! Zic ca nu e cautata o slujba de psiholog! si ca nu se castiga bine! mie imi place mult meseria asta! sunt inca in clasa a -11-a deci mai am 1 an si jumatate pana la facultate!

| Kassandra1408 a răspuns:

Eu tocmai am fost acceptata de tri universitati din Anglia la criminologie - mama mea e foarte incantata si de abia astept sa plec- bacul nu mai e important fiindca dosarul meu e destul de substantial. Dupa ce termin cei 3 ani sper sa calatoresc si apoi vreau sa lucrez pentru serviciile secrete britanice.Am ales Anglia pentru ca nivelul lor de cultura si civilizatie nici nu se compara cu al nostru. Studiile nu sunt foarte scumpe, iti poti gasi un job foarte usor si cunosc engleza foarte bine asa ca asta e cea mai buna optiune pentru mine. AM participat la un targ de facultati si asa m-am documentat mai bine, iti recomand sa faci acelasi lucru, Cel mai important lucru este sa faci ceva ce iti place!

Răspuns utilizator avertizat
| biabluey explică:

Daca urmezi facultatea de psihologie nu trebuie neaparat sa iti deschizi un cabinet privat. Poti sa lucrezi si in scoli(chiar sa predai), si in plus oricine vrea sa se angajeze are nevoie de testul psiho(deci este o meserie cautata). SI in plus daca tie iti place mult psihologia, ar trebui sa faci ceea ce iti place. Si chiar daca o sa gresesti, mai bine sa gresesti din alegerea ta, decat din a altorawinking. Si in plus banii nu sunt totul.trebuie sa iti si placa ceea ce faci.

| AlecSSyA a răspuns:

Imi doresc din tot sufletul sa urmez facultatea de drept. Iubesc meseria aceasta de la o varsta frageda si ma pasioneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste 3 ani sper sa reusesc sa obtin doctoratul in regie film.
Am intrat la Unatc(universitatea nationala de arta teatrala si cinematografica) si am terminat-o in SUA, la Academia de Film din New York.
Am ales pentru ca asta imi doream, cu toate ca parintii m-au indrumat spre medicina si academia fortelor aeriene, unde intrasem; dar am refuzat.
Azi imi dau seama ca a fost cea mai inteleapta decizie din viata mea. Anii de facultate au fost cei mai frumosi din viatawinking si acum aceasta facultate imi ofera atatea avantaje in cariera pe care o urmez: actor-regizor