| b3b3zapakit a întrebat:

Ce facultate este de viitor? Vreau sa fac o facultate cu viitor, care sa imi asigure un salariu bun... nu doar de dragul de a face o facultatez..Sunt in clasa a 12 a la filologie straight face Fara limbi straine :-| ca toata lumea se duce acolo... Eu as vrea la psihologie ...sau turism thinking Chiar nu stiu. Astept sfaturi si ideei! kiss

1 răspuns:
| DakotaRoyse a răspuns:

Psihologia nu e în niciun caz de viitor, nu la noi.
Pe net din ce-am găsit se cer mai mult brokeri, analişti financiar, contabili, şi mai mult în domeniul IT.
Ai putea să ai ceva şanse în turism, dacă te poţi angaja la o agenţie, că-n rest.
Sincer, e foarte greu, că nu prea există meserii de viitor în România. Aşa că fă ce-ţi place şi apoi te descurci dacă ai destulă pasiune. Sau te duci în altă ţară, din păcate.