| Razv_Razvy_1998 a întrebat:

Ce facultate sa aleg? Am doar media 7.06 la bac. Vreau ceva de viitor si cu mai multe oportunitati si salarii bune.

2 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Ai terminat clasa a 12-a, ai dat bac-ul, ai luat bac-ul si tu nu stii ce facultate sa faci? Stai acasa.
Pe bune acum. Sunt satul de toti astia care vin si intreaba ce facultate sa faca, dupa care fac facultatea aia de 3-4 ani, nu isi gasesc de lucru in domeniu pentru ca nici nu le place si dupa arunca vina pe sistem ca nu au unde munci si ajung la kfc, mc, kaufland etc.

| pinkpityc a răspuns:

Depinde și de tine dacă vrei la buget sau la plata și cat de mult ai putea plăti, depinde și orașul, la medicina sunt cele mai multe oportunități dar și de învățat o grămadă, jurnaliatul iar prezintă oportunități, academia de politie, etc depinde și ce te paspionează pentru ca nu poți face ceva ce nu te pasionează doar pentru bani