| Maxiela a întrebat:

Ce facultate sa urmez pe profilul uman si sa nu aiba legatura cu engleza.
Eventual daca e cineva la relatii internationale si studii europene la unibuc/snspa sau stiinte politice/ litere(franceza-spaniola) sa zica cum e.
Am auzit ca la rel.int. si studii europene e o porcarie si daca nu ai pile nu ajungi unde vrei, asta e adevarat dar conteza si cat de bun esti, de oportunitatile care ti se ivesc si de oamenii pe care i cunosti; deci ce sa urmez pentru ca mi-ar parea rau sa intru la o fac.sa stau 5 ani si sa platesc unde nu-mi place si sa nu pot lucra pe domeniu.

1 răspuns:
| MariaChrii a răspuns:

Deci poti urma fac de jurnalism, litere limbi straine specializare pe franceza, consservatorul la celelalte 2 nu stiu pentru ca sunt de abia a 11 a filobig grin