| Maxiela a întrebat:

Ce facultate sa urmez pe profilul uman si sa nu aiba legatura cu engleza (ex. traducator, litere) si care sunt locurile de munca, sansele reale de angajare pe un post bun. Eventual daca e cineva la relatii internationale si studii europene la unibuc/snspa sau stiinte politice/ litere(franceza-spaniola) sa zica cum e. Am auzit ca la rel.int. si studii europene e o porcarie si daca nu ai pile nu ajungi unde vrei, asta e adevarat dar conteza si cat de bun esti, de oportunitatile care ti se ivesc si de oamenii pe care i cunosti; deci ce sa urmez pentru ca mi-ar parea rau sa intru la o fac.sa stau 5 ani si sa platesc unde nu-mi place si sa nu pot lucra pe domeniu.

1 răspuns:
| stefansiyo a răspuns:

Poti sa dai la drept sau la jurnalism....trebuie sa te orientezi spre ceea ce-'ti place tie mai mult si chiar de esti indecis nu te descuraja int'un final iti vei alege propria meserie....deci in concluzie da la o facultate de viitor(facultatea de drept)