| Marian1111 a întrebat:

Ce facultate urmati sau ati dori sa urmati si de ce? Funda pentru cel mai concret raspuns!

Răspuns Câştigător
| Captoresque a răspuns:

Eu sunt studentă la Facultatea de Medicină.

De ce?
Nici eu nu știu exact să explic de ce. Motivul pentru care am dat la Medicină a fost din pură ambiție, mă gândeam "de ce să mă limitez la o facultate mediocră când pot să fac ceva ca lumea? De ce să-mi pun singură piedici?", am învățat în draci și am intrat la facultate. Totul a început dintr-o ambiție, dar când am văzut cât de multe lucruri aflu, și cât de frumoasă este medicina în sine, am spus "asta este ceea ce vreau să fac, asta îmi va aduce împlinirea pe planul carierei.
În timpul celor 4-aproape 5 ani de studiu în cadrul acestei facultăți mi-am dezvoltat pasiunea pentru Oncologie, Medicină Legală și Chirurgie Generală. Am avut ocazia să particip la operații și să fiu activă într-un spital. Sentimentul pe care-l ai când termini cu succes o operație și salvezi viața unui om, sau când vindeci un pacient de cancer, sau când reușești să găsești cauzele morții cuiva și să adaugi încă o piesă la puzzle-ul crimei...Este un sentiment indescifrabil.

Medicina este una dintre cele mai frumoase facultăți, este o lecție de viață. Probabil de asta și sunt la această facultate.

2 răspunsuri:
| Hulya a răspuns:

As vrea la Arhitectura. Ma pasioneaza foarte mult si in acelasi timp imi place sa pictez/desenez.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu vreau sa urmez nici o facultate.