| gabygaby a întrebat:

Ce facultatea trebuie sa fac ca sa ajung sofer pe tir?

19 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mai intai, facultatea de Autovehicule rutiere, apoi cea de Fizica cuantica. Dupa ce le faci pe astea, te poti apuca si de Drept. Intre timp, faci Scoala de soferi pentru care sunt necesare si arhisuficiente 8 clase.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți trebuie permis de conducere categoriile C+E pentru a putea șofa acest gen de mașină grea.
Fără a fi nevoie de facultate.
Pa, pa.

| Nastia a răspuns:

Nu iti trebuie nici liceu.trebuie doar sa faci scoala ca sa-ti iei carnet b, c, d.cred.

| CM7YRE a răspuns:

Aia de gunoieri laughing

| foxi a răspuns:

Ce dracu de facultate iti trebuie sa fii sofer? 4 clase ajung!

| UNfriendLY a răspuns:

Niciuna, faci scoala de soferi pentru categoria C+E, de tir...

| schlau a răspuns:

Numai un prost putea sa intrebe asa ceva. Ce facultate vrei ca sa fi sofere pe tir. Fa scoala de soferi categoria de tiruri si gata.Doamne,ce idiot e asta. Facultate casofer de tir.rolling on the floor

Daca vrei facultate du-te la astronomie, fizica, chimie, medicina, matematica, informatica, a. s. e. Du-te la astea( daca esti destep. oricum numai un tampit punea intrebarea asta)

| baru a răspuns:

Salut. Ca sa ajungi sofer pe tir, nu-ti trebuie facultate. Trebuie sa ai permis de conducere, profesionist, iar dupa cinci ani, dai atestatul, si poti lucra ca si sofer pe tir. Atata., si nimic mai mult. Pa

| † RคŁûċค ◕ a răspuns:

Crezi ca trebuie s faci facultate?rolling on the floor))))))

| RMC a răspuns:

Eu a trebuit sa absolv gradinita ca sa merg pe bicicleta...

| Bianca18 a răspuns:

Buna asta! laughing

| Radu_8381 a răspuns:

Nu cred ca iti trebuie facultate... te duci dai de carnet. optiune cu tiru... si apoi te duci si te angajezi.

| ROmanWhat a răspuns:

Chiar trebuie :O? eu cred ca nu laughing)

| RedHead25 a răspuns:

Pai...nu`ti trebuie facultate trebuie sa faci scoala de soferi la o sectiune speciala...nu stiu ce categorie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

'bai secule tra sa faci fac de sofer de tir. fundaaaaa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ţi trebuie decât şcoală de şoferi. Dar dacă vrei aşa, pentru tine, poţi să faci o facultate de mecanică. Îţi va fi de folos să ştii să repari maşinile, mai ales că drumurile vor fi destul de lungi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicina cu specializarea ginecologie-obstetrica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu vorbesti serios?thinking daca da...esti bolnvior rau de tot... facultate pentru a deveni sofer de tir? esti ciudat!

| stefan1993ful a răspuns:

Bai omule gasesti detaliI despre ce trebuie sa faci ca sa devii sofer TIR ..nu iti trebuie nici o facultate nimic. Trebuie sa faci categoriile B, C, C+E. DAR pentru asta iti trebuie bani multi ..si+ atestatele agabaritic, adr card tahu... te ajunge undeva intre 8000-10000 lei noi ..in mare fara atestate nu poti rula pe drum su un camion..Eu nu sunt sofer de tir am doar 18 m-am informat de la soferi calificati. aaa si trebuie sa ai cel putin 21 ani impliniti..bafta