| rlly a întrebat:

Ce facultati imi recomandati?

1 răspuns:
| InvisibleGirl a răspuns:

Buna
Depinde de domeniul care te intereseaza

daca mergi pe partea reala iti recomand :
Politehnica-Automatica Bucuresti (sau orice alt profil al Politehnicii dar daca te descurci cu informatica este bun acest profil)
Constructii Bucuresti
Arhitectura
A.S.E. Bucuresti(Fiinante banci, Cibernetica, sau Management)
Universitate Bucuresti (Administratia Afacerii )
Universitatea Babes Bolyai -mate-info (Cluj)

- bio-chimie
Medicina > Generala ( Cluj sau Targu Mures)
Stomatologie (Cluj sau Targul Mures)
Medicina este o facultate de viitor.Se intra greu si in acest domeniu trebuie sa fi bun in ceea ce faci

daca mergi mai mult pe uman :
Universitate Bucuresti :
Drept
Litere
Istorie

Merg pe principiul ca cele mai bune facultati sunt in Bucuresti.Nu se compara cu cele din provincie! Dupa Bucuresti urmeaza Cluj si Iasi.
Facultatiile din Brasov, Sibiu sunt praf! Nu va recomand Transilvania! toti prostii merg acolo.