| maria1801 a întrebat:

Ce facultati particulare / private sunt vazute cat de cat bine si nu te streseaza foarte mult pentru a lucra part/full-time in aceeasi ramura ca domeniul de licenta pe parcurs. Eu m-am interesat si am ca preferinta 2 facultati :Universitatea Spiru Haret Facultatea de inginerie si informatica sau Universitatea Hyperion pe domeniul de informatica sau pe domeniul Automatica si Informatica Aplicata, chiar as aprecia raspunsurile serioase si de ajutor. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facultățile private din Romania sunt extrem de slabe, nu e niciuna văzută bine

| maria1801 explică (pentru suntserios):

Oricum as vrea sa fac, nu ies bine oricum. La politehnica nu exista timp pentru a face experienta si este foarte stresanta referindu-ma aici la Acs sau ETTI ca acestea sunt cele mai bune, iar la unibuc nu stiu. Macar la privat pot sa lucrez in domeniu pentru a face experienta pentru ca oricum firmele abia se uita pe cv daca nu ai experienta indiferent daca faci facultate privata sau la stat.