| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultati pot face daca termin liceul la profil uman? Dar daca termin liceu economic?

Răspuns Câştigător
| GoldandSilver a răspuns:

Poti urma multe domenii, dar cele reale vor fi mai greu de urmat, asa ca raman cele umane: Geografie, Litere, Limbi Straine, Istorie, Arheologie, Stiintele socio-umane (politica, sociologie, psihologie, economie, filosofie) Drept, Jurnalism si comunicare, Turism. Funda?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Indiferent de profilul liceului terminat, dar daca ai bacul luat, poti merge la orice facultate doresti si esti capabil sa intri.

| diablo2 a răspuns:

Orice facultate nu conteaza liceul