| Annie a întrebat:

Ce facultati poti urma daca urmezi profilul stiinte sociale la liceu?
Dau funtita si folositor:*. Multumesc

4 răspunsuri:
| Spikeyxx a răspuns:

Drept

| AndraNicoleta a răspuns:

Pai in general facultatile din domeniul socio-uman, adica: Psihologie si Stiintele Educatiei, Sociologie si Asistenta Sociala, Filosofie, Departamentul de Inatamant Primar si Prescolar, Drept, Stiinte Politice, SNSPA... Cam astea sunt.
Sper ca ti-am fost de folos.

| Shammal a răspuns:

Relatii internationale si studii europene

| anss23 a răspuns:

Poti sa te duci la Facultatea de Litere,Facultatea de Drept,Psihologie,Facultatea de Jurnalism,ASE(daca esti bunicica la
matematica),Facultatea de Istorie,Facultatea de Geografie, Facultatea de Filozofie, sociologie.Desi de la profilul asta cele mai indicate facultati sunt astea, nu inseamna ca nu te poti duce si la altele.De exemplu:Facultatea de Medicina sau Politehnica, Facultatea de Informatica etc.Trebuie doar sa te pregatesti separat si pentru astea.
Bafta!happy