| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultati recomandati daca o sa termin profilul uman?
Niste facultati care dupa ce termin sa imi asigure un post de munca stabil..si sa imi placa

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Facultatea de Litere, Limbi Străine
Facultatea de Drept
Facultatea de Pedagogie
Depinde și ce domeniu te atrage pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Facultatea de Științe Sociale
Facultatea de Psihologie

Răspuns utilizator avertizat
| Florin458 a răspuns:

Limbi straine
Turism
Jurnalism(eventual si o scoala de televiziune)
Facultate de Sociologie si Asistenta Sociala
Drept

De regula la facultate se face matematica mai usoara,dar depinde si de profilul facultatii si cat de mult conteaza stiintele exacte. happy
De exemplu, eu sunt la Agronomie si am terminat profil uman, insa aici am facut chimie, fizica etc dar profesorii au tinut cont ca nu toti au terminat la real si a fost bine pana la urma, ne-au explicat de la 0 teoria, iar la matematica am facut ceva super simplu pentru ca a fost doar 1 semestru.

| andreialinangh2003 a răspuns:

Jurnalism, Drept, Facultatea de litere, limbi străine.Mai sunt şi altele, vezi aici:
http://www.tpu.ro/......ilul-uman/

| anonim_4396 explică (pentru andreialinangh2003):

Nu merge link

| andreialinangh2003 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multi au dat la litere (inclusiv eu), altii la SNSPA, drept, politie, relatii intenationale si studii europene, psihologie, sociologie si asistenta sociala, Academia de studii economice din Bucuresti, management si marketing, industria comertului si turismului.

Paradoxal, o fata a dat la politehnica, iar o alte doua la informatica si calculatoare.

Depinde foarte mult de ceea ce iti doresti si ceea ce stii mai bine sa faci, precum si ceea ce iti place.
De ex am o prietena care a dat la UNATC(sectia teatru si film) si o alta care a dat la chinetoterapie si motricitate speciala. Facultati exista, insa trebuie sa te informezi si sa analizezi din timp pentru a face alegerea corecta. mult succes happy