| erks a întrebat:

Ce facultati sunt pentru domeniul IT(de cate tipuri si ce materii imi trebuie pentru fiecare facultate)?

3 răspunsuri:
| Userses a răspuns:

Matematica-Informatica, sectia/specializarea Informatica si facultati tehnice de inginerie, sectia Calculatoare si Tehnologia Informatiei. Si poate si Cibernetica. Bucuresti, Cluj-Napoca, Iasi si Timisoara sunt reprezentative.

Răspuns utilizator avertizat
| Userses a răspuns (pentru erks):

Matematica si Informatica doar la Mate-Info daca se da examen scris. Eu asa stiu. La facultatile gen Politehnica iti cere Matematica si Fizica.