| edrfgvbhnjm a întrebat:

Ce fel de chimie se preda in primul an la UTCN, la automatica si calculatoare, calculatoare si tehnologia informatiei? Nu scrie nicaieri daca e chimie organica sau anorganica ori macar ce capitole se vor preda. Pe site nu este valabila fisa ca la restul materiilor, de asemenea, stiu ca este materie facultativa, dar as dori sa stiu, multumesc anticipat!

1 răspuns:
| StoicAnalysis a răspuns:

Cel mai probabil este cea anorganica. Din moment ce nu prea are treaba cu profilul ales. Daca laboratoarele sunt o data la doua saptamani, inseamna ca va explica chimia de baza pe care a-ti invatat-o cel mai probabil si in clasele gimnaziale sau in liceu.