Stefan
| Stefan a întrebat:

Ce gen de muzica va relaxeaza?

Răspuns Câştigător
| elenahd a răspuns:

Muzica care ma relaxeaza, care ma linisteste, care ma calmeaza este muzica clasica. O muzica care va dainui vesnic datorita calitatii, datorita faptului ca-ti da libertatea sa visezi sa te transpui in alte timpuri pe calea gandului, a viselor si datorita faptului ca poti sa iti formezi un grad de cultura elevata si educativa.

29 răspunsuri:
| alexutzu00791 a răspuns:

Pe mine muzica ma stimuleaza, nu ma relaxeazahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

R&b, chillout ...cam atat.

nony
| nony a răspuns:

Am alte metode de relaxare.Nu stiu, poate sunt mai rar, dar nu prea ma omor dupa muzica.Ascult,dar nu in exces.

| daniDeeDee a răspuns:

Tokio hotel laughing ma relaxeaza de ma baga in pamant.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Folk. Daca ascult Phoenix sau Omnia ma calmez imediat.Sau darkwave gen Autumn tears happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hip-hop-ul in general.

| Bacemi a răspuns:

Cel mai mult ma relaxeaza muzica anilor 80. Prefer oricand aceasta muzica.

| yoooo1990 a răspuns:

Imi este indiferent! numa muzica sa fie! dar in special muzica techno!winking

| thehope a răspuns:

Muzica de genul asta http://www.youtube.com/watch?v=NYeoYFj_kO8&feature=related sau mai ascult radio M2 Love si ma relaxeaza si muzica de acolo :)

| bosnea marinela a răspuns:

In general muzica hip hop si trance

| Gabystelistu95 a răspuns:

Muzica usoara si trista.

| Alex >D a răspuns:

Ceva din. aria mea muzicala sa zic asa laughing. Sincer, poate fi thrash metal ( Metallica, Megadeth) sau balade rock ( Bon Jovi - Always, Steelheart - She's gone ). Depinde si din cauza ma relaxez. Daca e vorba de un test categoric ceva Hardcore laughing

| remus a răspuns:

Muzica; folk, populara ardeleneasca, tudor gheorghe, pricesne si a anilor 70-80.

| Dixxy a răspuns:

Alessandro safina, enrique iglesias(hero:X)

| crizantema a răspuns:

Salut. Blues, jazz si melodiile trupei Evanescence.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bitza - vorbeşte vinul rolling on the floor

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Muzica anilor 1970-1980, dar si unele arii din operete.

| micurutza2005 a răspuns:

Ma relaxeaza muzica de meditatie desi nu o ascult frecvent cand o aud simt ca ma linistesc, imi place cea indiana (de aia cu pene si pictati )am avut ocazia sa-i ascult si in strainatate si sunt foarte talentati si canta la tot felul de fluiere si jucarioare care suna foarte fain si relaxant, imi plac chestiile astea mai ciudate referitor la muzica.

| κίllą a răspuns:

Pai, house

| alyishougeiusfyga a răspuns:

Rap POP Live
da pe tine

| ❤°º•★DeNy★•º° ❤ a răspuns:

Foarte trista...prefer :dj aligator-close you

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doom.

| ydaflory a răspuns:

Nu stiu daca neaparat un anumit gen de muzica ar ajuta sa va relaxati! Depinde si de fire.Adevarat,are un rol benefic. Atunci cand asculti o melodie ''mai saltareata'', se cam duce dorul de relaxare, iti da o energie...de duca, la o carciuma cu prietenii, sa cante muzica la ureche. Daca totusi doriti sa va relaxati, luati-va un motanel care toarce, va bagati in pat la TV si e ffff placut. Eu am un motanel pe care il iubesc ENORM! El este ''terapia'' mea garantata.Ca muzica, va recomand muzica ambientala ascultata intr-un decor cu lumina difuza si incercati sa va sacultati ''versurile inimii''.

| ydaflory a răspuns:

Va recomand cu toata increderea ca va va placea si anume CHRIS SPHEERIS-''magaya'' sau'' dancing with the muse''. Sunt melodiile mele de suflet pe cere le ascult de 2-3 ani si nu ma satur. Le am si pe mobil.De fiecare data imi da emotii, nu stui de ce dar, simt ceva dulce-amar si... ceva doare. Oare ce sa fie, dragostea? Sau timpul care ''zboara''? Sunt ff multe melodii SUPERBE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cornel:Treaba asta este an functie de persoana an cauza.Eu de exemplu prefer house, techno, blues. Mai exact Dj Aligator-vilha dig, Scooter-Trip to nowere. Astea sunt doar doua. Dar mai specific inca o data ca este an functie de om si eu sunt genul care ma relaxaz cu acele genuri de muzica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar rap-ul ma linisteste