| spirt1 a întrebat:

Ce imi puteti spune despre profilu' stintele naturii.La ce dau teza, cate ore si ce ore fac?

4 răspunsuri:
| catalineusx a răspuns:

Salut.Eu sunt la stiinte ale naturii.DAi 4 teze pe semestru la romana mate obligatoriu si la 2 la alegere din chimie bio si fizica.Pe clasa a 9-a ai 29 de ore din care 4 de romana 4 de mate 3 de fizica 3 de chimie 1 de istorie si geografie 1 de muzica si una de desen (o data la 2 saptamani desen si muzica).Una de sport 2 de franceza 2 de engleza 1 de logica 2 de bio 1 de religie 1 de tic si 1 de info.Pe parcursul anilor orele de romana o sa scada si o sa se adauge ore precum chimie bio mate fizica care sunt principale in profilul tau

| Ruxuletz a răspuns:

Da,am fost si eu intr-a 9-a la acest profil. Dai teza la romana,mate, biologie, chimie si fizica la alegere. Faci ore normale in primii 2 ani de studiu.cam 3, 4 ore de mate pe saptamana, 3, 4 de romana, 3 de chimie + chimia mediului, biologie 2, sport 2... logica o ora...in rest faci ca la scoala generala si in a 10-a la fel ca in a 9-a, iar din clasa a 11-a vei avea multe ore de romana,mate,fizica,chimie, sport, biologie.

| Ruxuletz a răspuns:

Draga Catalin, daca esti la profil de stiinte ar trebui sa stii ca teza se da si la biologie.

| Hawks a răspuns:

Sal, eu sunt la acest profil si vreau sa zic ca e "echilibrat" in clasa a 9 aveam 3 ore de chimie, 2 de bio, 3 de fizica, 4 de mate/romana/2 eng 2 franceza, desen/muzica una pe saptamana. 2 de TIC 1 de info 1 de sport 1 de logica 1 de istorie 1 de geografie.
Tezele se dau la : mate romana si ai de aleas 2 dintre :biologie/chimie/fizica