| sim a întrebat:

Ce imi trebuie sa devin psiholog

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Implicare, pasiune, daruire si empatie pentru oameniwinking + o facultate de psihologie+master si daca te tine, si doctorat, de ce nutongue?

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Sa termini un liceu, sa urmezi facultatea de psihologie, sa studiezi continuu ca sa te pui la punct cu tot ce este nou.Succes! Mira

| georgesur a răspuns:

As rezuma totul in trei cuvinte:
pasiune, inteligenta si carte!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

MULTE! Sa ai pasiunea studiului si cunoasterii de oameni si de toate, sa poti fii altruist, sa vrei sa ajuti, dedicat acestei foarte nobile profesiuni, sa ai calitatile strict necesare, ca atentie, rabdare, sete de cunostinte multe si diverse, dragoste de lectura, muzica, teatru, civilizatie, compasiune, relatii umane extinse si de calitate, empatie, intuitie, inteligenta, cultura, omenie, etc, etc...

| cely a răspuns:

Facultatea de psihologie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fiu cumpatata, cu un sorgite de psiholog si cred sa nu dau intrebari supeflu