| Mateiandrew a întrebat:

Ce îmi trebuie să îmi iau pentru școală în clasa a 6a?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cea ce vei afla ca trebuie maine, cand incepi scoala.

| Fatamuntilor a răspuns:

Pentru prima zi 2-3 caiete dictando /mate, penar cu pixuri
diriginte va da lista cu cele necesare.

| gabicoo a răspuns:

Vestă antiglonț.

| ReddY25 a răspuns (pentru gabicoo):

La ce i-ar folosi?

| gabicoo a răspuns (pentru ReddY25):

Nu se știe niciodată!winking

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru gabicoo):

Las' că nu suntem în America, e okay. laughing

| laptecucereale22 a răspuns:

Caiete specifice pentru ce materii ai, stilou sau pix, diferite chestii pentru ora de desen depinde ce faceti si ce vrea profesorul(bloc de desen, acuarele, creioane, carioci, plastelina), poate ai nevoie de pix verde sau rosu, radieră, corector pentru pix sau stilou, foarfeca, riglă, lipici, scoci sau foi a4 mai sunt folositoare. (recomandat sa iti iei de pe temu mai ales pixuri pentru ca sunt si ieftine)

| alexishere a răspuns:

Ca în anii anteriori, caiete și penar. Nu îți trebuie altceva!