| RAY a întrebat:

Ce inseamna a cunoaste o limba fluent?

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Cred ca atunci cand poti vorbi/asculta in acea limba in timp ce faci si altceva.
De exemplu sa scrii pe laptop, sa te uiti la televizor, etc. si in acelasi timp sa vorbesti cu cineva, sau sa intelegi ce iti spune cineva in acea limba. In limba romana eu pot face asta, in limba engleza doar daca este ceva scurt si de baza. Ca sa inteleg limba engleza trebuie sa ma concentrez doar pe ce spun eu sau pe ce spune celalalt. Deci limba romana o cunosc fluent, limba engleza nu.

4 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Sa o cunosti foarte bine, sa o vorbesti cursiv si clar.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Sa stii sa o vorbesti fara sa te incurci, sa stii sa scrii in limba respectiva si sa intelegi propozitiile ca un tot, nu neaparat fiecare cuvant din ele.

| Gaby212 a răspuns:

Sa poti vorbi cu un nativ fara ca el sa isi dea seama ca esti din alta tara happy

| Tudurean_Alex_1996 a răspuns:

Inseamna sa stii sa vorbesti o limba la perfectie