| Raainbow a întrebat:

Ce inseamna a fi un cetatean a unei tari democratice? dupa parerea voastra?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fi cetăţean într-o ţară democratică înseamnă să trăieşti cu falsa impresie că ai libertate totală. Mai înseamnă multe minciuni din partea politicienilor şi a jurnaliştilor din mass-media, ştiri deformate, promovarea lucrurilor rele şi marginalizarea valorilor şi lucrurilor bune.

Ca să rezum, înseamnă să duci o viaţă grea, dar să ai impresia că este una bună.

1 răspuns:
| luisanamy a răspuns:

A fi cetatean inseamna sa avem cu totii aceeasi drepturi si obicatii.
Toti sunt egali in fata legilor, au libertate egala in exprimare. etc.