| larmesdelilac a întrebat:

Ce inseamna admitere in an superior la facultate? Adica o admitere in functie de locurile care au ramas neocupate?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica treci din anul 1 in anul 2. Si asa mai departe.
Chiar vrei sa dai la facultate?

| Violleta2022 a răspuns:

Trece din anul 1 in anul 2 sau din 2 in 3 samd.

"Adica o admitere in functie de locurile care au ramas neocupate?"
Nu! Ca nu-i posibil sa admita un oarecare, care nu a luat examenul la facultate, doar pentru ca nu s-au ocupat locurile.

| ReddY25 a răspuns:

Înseamnă că ai trecut anul respectiv

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Insemana admiterea in anul 2 (sau 3) de facultate sarind peste anul 1 (si 2). Se intampla cand ai mai facut odata primii ani din aceeasi facultate si te-ai lasat de facultate sau ai fost nevoit sa iei o pauza de cativa ani.