| Aquafairybezelesiunicorni a întrebat:

Ce inseamna tehnician in hotelarie?

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

"Rolul tehnicianului de hotel (recepționerului) este acela de a promova și vinde serviciile hotelului: în primul rând, serviciul de cazare, apoi serviciul de restaurație – acestea fiind serviciile de bază ale unității ospitaliere, dar și serviciile suplimentare, cum ar fi parcarea, piscina, coaforul, centrul spa, spălatul și călcatul lenjeriei clientului, curățatul încălțămintei, rezervarea de bilete pentru mijloacele de transport în comun, pentru manifestări cultural artistice sau sportive, room-service-ul, închirierea de spații pentru reuniuni, conferințe, expoziții etc."
http://www.eurodezvoltare.ro/profil-profesional-tehnicianul-de-hotel/