| Georgiana10937 a întrebat:

Ce liceu ar trebui să urmez pentru a ajunge un doctor de excepţie? (să fie un liceu dein judeţul Constanţa)

5 răspunsuri:
| KanezuY a răspuns:

Nu conteaza liceul la care inveti, preferabil sa fie unu de stiinte ale naturii. Atentie! Trebuie sa faci Facultatea Medicina pentru a ajunge un doctor de exceptie.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Undeva unde sa invet chmie, biologie si fizica. In rest nu conteaza ce liceu este. Documenteaza-te! https://www.realitatea.net/......55197.html

| g3nov3s3 a răspuns:

Liceul e fix-pix, facultatatea conteaza!

| AC4S4 a răspuns:

Ca sa fii doctor de exceptie trebuie sa iti doresti asta in primul rand, foarte mult. Apoi sa studiezi la o facultate buna (Cluj, Bucuresti, Iasi). Ca sa studiezi la o facultate buna trebuia sa intri la ea, cel mai bine pentru admitere te pregateste un profil de Stiintele Naturii.

| MihaelaDart a răspuns:

Fata nasei mele a urmat Colegiul National Mihai Eminescu http://www.admitereliceu.ro/......-constanta si apoi a urmat Faculatea de Stomatologie, pentru ca asta si-a dorit sa urmeze si Masterul l-a terminat in Spania unde acolo a si ramas ca medic stomatolog intr-o clinica.
Tu, dupa absolvirea liceului, mergi spre Facultatea de Medicina.