| Domiy a întrebat:

Ce litere de tipar pot avea axa de simetrie?

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Acelea pe care le doreşti tu.Nu există nici o regulă.
Dar întrebarea pusă de tine este o monstruozitate de exprimare.
Axa de simetrie este " una" deci " nu "pot avea" ci "poate avea".
Acordul nu e corect.
E vorba de un singur posesor şi mai multe obiecte posedate.

| FlorenceVi a răspuns:

Poti nota absolut cum vrei tu, atat timp cat tii minte ce si cum ai notat.

| elizutza201 a răspuns (pentru FlorenceVi):

Eu stiam a ca sunt litere speciale...troll face

| inconscient a răspuns:

A, B, C, D, E, H, I, K, M, O, S, T, U, V, W, X, Y nu stiu daca si Z...

| karrry9999 a răspuns:

A b c d h i k m o u v w x y z

| aSu75 a răspuns:

Un fenomen de mare importanţă: congruenţa. 24. 9. Simetria. punctele cu A, B, C, iar liniile cu literele a, b, c,… Stiaţi că? Imaginea produsă pe... Observă că două drepte distincte nu pot avea decât un singur punct de intersecţie. un cuvânt de origine engleză, care poate înseamna ºablon, model, tipar.

| elizutza201 a răspuns:

A b c d h i k m o u v w x y z din cate stiu eu... sper ca te-am ajutat! funda?!?!?! big grin