| Saddest a întrebat:

Ce materie si ce manuale/carti va recomanda profesorii pentru informatica de liceu? Vreau sa stiu cei ce sunt la mate-info in liceu din ce carti lucrati la liceu in c++. De asemenea ce resurse folositi(site-uri si alte lucruri de genul)

Răspuns Câştigător
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

In general, la resurse, cele de pe pbinfo si C++ Primer (a 5a editie) mi se par bune. Cat despre site-uri pbinfo, info arena (auzisem de info arena, dar nu am incercat). Astea sunt pareri subiective ce vin de la o persoana ce nu e la mate-info, insa au fost recomandate de dirigintele nostru (profesor de info la un liceu foarte bun), iar cartea am gasit-o pe internet si mi se pare ca explica bine.