| Autumnfeelings a întrebat:

Ce materii facem in clasa a seasea?(Funda la cel care imi zice toate materiile.)

Răspuns Câştigător
| justme97 a răspuns:

Romana,matematica,religie,desen,muzica,sport,biologie,engleza,franceza sau germana (depinde ce ai facut tu),istorie,geografie, tehnologie, fizica(se introduce din cls a 6 a)
sper ca te am ajutat

16 răspunsuri:
| omienouăsutenouăzecişişase a răspuns:

Tot ce ai făcut în a5a + se mai adaugă fizica.

| Loly a răspuns:

Fratele meu tocmai a terminat clasa a 6a si le stiu exact. Ffaci asa :
1 Romana
2 Mate
3 Franceza
4 Engleza
5 Biologie
6 Istorie
7 Geografie
8 Fizica
9 Informatica
10 Religie
11 Educatie Fizica
12 Educatie tehnologica
13 Muzica
14 Desen
15 Dirigintie(asta nu poate fi considerat chiar o materie dar aceasta ora o veti face o data pe saptamana)
Si am vazut ca mai jos erau cateva raspunsuri in care se spunea ca faci Obtional.Nu cred ca faci asa ceva.

| DoamnaGărgă a răspuns:

Matem.
Romana.
Muzica
Desen
Fizica
Biologie
Geografie
sport (ed fizica)
istorie
engleza franceza ( depinde )

nu stiu daca le-am pus p toate laughing

| Adry05 a răspuns:

Buna!
aceleasi materii ca in clasa a 5-a, doar ca vi se adauga si fizica.
O zi buna!

| EuNuTu a răspuns:

Alea din a 5a + fizica.

| onlyketoops a răspuns:

Romana,mate,engleza,franceza,religie,desen,biologie,fizica,sport,tehnologie,istorie,geometrie,informatica si cred ca astea st toate

| RougeEttiquete a răspuns:

Buna! Eu am terminat de mult clasa a 6-a.(trec a 10abig grin) dar iti pot spune toate materiile.

1.Lb Romana
2.Matematica
3.Fizica
4.Sport
5.Tehnologie
6.Optional
7.Desen
8.Geografie
9.Biologie
10.Engleza
11.Franceza
12.Optional
13.Muzica

Sper ca ti-am fost de foloskiss. Mult succes intra 6-a:*

| ghineanamaria a răspuns:

Romana
Franceza
Engleza
Cultura civica
Religie
Matematica
Fizica
Istorie
Geografie
Biologie
Muzica
Desen
Tehnologie
Sport
Educatie pentru sanatate

Astea le-am facut eu in clasa a 6 a.Sunt toate.

| anonyma15 a răspuns:

Mate, romana, istorie, geogra, dirigentie,bio, fizica, sport,engleza, francez/germana,desen, muzica, tehnologie, religie, calculatoare, cam atat

| Madi_8495 a răspuns:

Matematica,L.Romana,L.Franceza,L.Engleza,Istorie,Cultura Civica,Biologie,Religie,Geografie, Fizica, Ed.Fizica(sport),Ed.Plastica,Ed.Muzicala,Ed.Tehnologica(si poate optional)/

| portocala225 a răspuns:

1. Lb Romana
2. Matematica
3. Fizica
4. Biologie ( zoologie)
5. Geografie
6. Tehnologie
7. Desen
8. Muzica
9. Sport
10. Optional
11. Religie
12. Engleza
13. Franceza

ca in a 5-a +fizica:*

| Elizabeth_9546 a răspuns:

Salut. Pai faceti toate materiile care le-ati facut si pe clasa a 5-a doar ca se adauga Fizica. Mult succes la scoala!winking

| andreea_9867 a răspuns:

1. Lb Romana

2. Matematica

3. Fizica

4. Biologie ( zoologie, studii dsp. animale)

5. Geografie

6. Tehnologie

7. Desen

8. Muzica

9. Sport

10. Optional

11. Religie

12. Engleza

13. Franceza
cred ca astea
am auzit ca
tot ce ai facut in a 5-a numai este fizica in plus

si eu trec tot pe clasa a 6-a si asa am auzit

| Oriflame2000 a răspuns:

Pai materie nou o sa ai fizica
si in rest o sa le ai pe astea dintra cincea

| Oriflame2000 a răspuns:

Pai materia noua o sa ai fizica (nu sport)
si o sa le mai ai pe cele din a cincea

| emy_8317 a răspuns:

Lb. romana, matematica, fizica, ed. fizica, germana/franceza, engleza, istorie, geografie, desen, ed. tehnologica, biologie, optional, dirigentie si muzica happy