| Stanciu_Marius_2001_Ghru a întrebat:

Ce materii se fac la filo pe-a 9-a? Multumesc

4 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Cam tot ce ai făcut pana acum înafară de cultura civica si tehnologie, dar in schimb faci logica, latina, TIC,... Si optionalul, ( nu stiu care îți va fi, fiecare clasa si-l alege, eu făceam Calcer, un opțional de engleza in care faci: Geografia, istoria+ cultura si civilizație SUA & GB in engleză).

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Limba romana(4 ore pe saptamana)
istorie 2 ore
geografie 2 ore
latina una sau doua, depinde de scoala si optional
tic doua ore
logica 2 ore
mate 2 ore
fizica 2 ore
chimie una bucata ora
bio tot o ora
muzica o ora
desen o ora
religie o ora(daca ati semnat ca vreti religie)
sport o ora

acum daca esti la profil de bilingv faci 6 ore din limba pe care ai ales-o si doua ore la a doua limba straina
eu de ex sunt la bilingv engleza si fac 6 ore engleza+ a doua limba care e spaniola(am doar doua ore)

daca nu esti, atunci ai 2 ore la o limba straina si alte doua la cealalta limba straina

| Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends a răspuns:

Română, limba modernă, limba modernă 2, latină, matematică, fizică, chimie, biologie, Istorie, geografie, logică, religie, TIC, sport, dirigenţie.

| ErikMp a răspuns:

Limbi străine in special.