| GabyGhita06 a întrebat:

Ce materii se fac la stinte ale naturii?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In ce clasă Ghiță mamă?

| Catrice a răspuns:

De toate.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In cartea copilului pe care o are fiecare mamica in concediul maternal scrie asa: copii atat fetele cat si baietii mostenesc inteligenta de la mama pentru ca tatal e gena recisiva, adica de la el nu vor mosteni mare lucru dar de la mama IQ-ul.

Diferenta dintre copii e foarte mare iar asta se vede inca din copilarie adica la scoala si mediile de intrare la liceu si facultati.

Eu am fost la cel mai prost liceu din judetul Brasov mai exact penultimul ca am avut mediea mica, mica 6, 78.

| Feri5 a răspuns:

Salut! Eu sunt pe științe ale naturii și îți pot spune ce se petrece acolo. Vei face așa:
4 ore de română
4 ore de matematică
3 ore de fizică, chimie și biologie
1 oră muzică/desen
1 oră de religie
2 ore de engleză + L2 (germană sau franceza, eu fac două ore de germană)
1 oră de sport
1 oră de logică

Sper că te-am ajutat!

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

In general toate cele obisnuite, doar ca se va pune mai mult accent pe biologie, chimie si fizica decat pe celelalte materii.

| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Ca materii dominante ai: biologie, fizica, chimie, matematica.
Apoi mai ai cele normale: romana, engleza, sport, etc.

__________________________
Raspuns de BlackPixel.
Daca raspunsul meu a fost bun sau ti-a placut, apasa pe Funda pentru a-l seta ca raspuns castigator.

| DJLOTUS a răspuns:

Pai, chimie, biologie, romana, mate, multa mate, în special astea sunt. Se mai adaugă engleza,, religie, desen, și alte materii clasice. Ce e important este ca mate, bio și chimie o sa faci la greu, cam 5 de mate, 3 chimie, 3 biologie

| Eireann a răspuns (pentru DJLOTUS):

Si fizica face parte din materiile de baza.

| DJLOTUS a răspuns:

A, am uitat, mai e fizica, 3 ore