| unu111cool a întrebat:

Ce materii se fac pe clasa a 9 pe profil de mecanica.

Răspuns Câştigător
| cammm a răspuns:

Se fac romana, matematica aproape toate dar din astea faci doar mai multa mecanica vreo 3 ore de mecanicasi din materiile simple, romana, mate, fizica, doare cat o ora. Cu placere

2 răspunsuri:
| Mefist0 a răspuns:

Faci Romana, Matematica, Engleza, Franceza, Istorie, Geografie, Biologie, Chimie, Fizica, Sport, Logica si argumentare si alte 4 sau 5 module in care practici in atelier.

| emilianboy10 a răspuns:

Man, la mecanica eu stiu case face materiile in continuare ca cele din gimnaziu dar, ai sa mai faci si niste ore speciale numite[module] asta cuprinde urmatoarele::
_N.S.S.M adica "norme desiguranta si securitate in munca";
S.M. adica "studiul materialelor";
mai faci si tehnologie speciala de module nu mai tin minte da in mare cam asta e! sper ca am fost de folos!