| 0marina0 a întrebat:

Ce materii sunt pe profilul bio-informatică?

Răspuns Câştigător
| isemilia a răspuns:

Nu exista. Ai mate-info si stiinte ale naturii (bio-chimie se mai numea) care is specializari are profilului real. Mai e si umanul, scolile vocationale (includ aici si militarul) si profesionale. La ce te referi mai exact?

Eu una sunt la MI (intensiv info da nu conteaza asta, doar ca fac 6 ore de info pe saptamana + tic) si is aceleasi materii din clasa a 8a, doar ca in loc de educatie civica (sau sociala sau cum se numea ea) ai logica si mai ai si informatica (cel mai probabil. Nu cred ca ai facut c++ in gimnaziu, dar cine stie, noi am facut de exemplu). In rest nimic nou.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbim de o facultate? Pentru ca eu n-am auzit pana in prezent de un liceu cu profil bio-informatica daca de liceu e vorba.

| 0marina0 explică (pentru anonim_4396):

Era vorba de liceu, oricum mersi de răspuns

| anonim_4396 a răspuns (pentru 0marina0):

Daca imi spui si la ce liceu te-ai gandit poate te pot ajuta cu info.

| 0marina0 explică (pentru anonim_4396):

In judetul Buzău la Alexandu Marghiloman sau Mihai Eminescu

| isemilia a răspuns (pentru 0marina0):

Nu exista. Ai mate-info si stiinte ale naturii (bio-chimie se mai numea) care is specializari are profilului real. Mai e si umanul, scolile vocationale (includ aici si militarul) si profesionale. La ce te referi mai exact?

Eu una sunt la MI (intensiv info da nu conteaza asta, doar ca fac 6 ore de info pe saptamana + tic) si is aceleasi materii din clasa a 8a, doar ca in loc de educatie civica (sau sociala sau cum se numea ea) ai logica si mai ai si informatica (cel mai probabil. Nu cred ca ai facut c++ in gimnaziu, dar cine stie, noi am facut de exemplu). In rest nimic nou.

| isemilia a răspuns:

Ce profil? Nu exista asa ceva.