| Tarinus989 a întrebat:

Ce meserii pot iesi din liceul militar?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Soldat sau subofiter.
Dar poti sa faci o postliceala de profesii (asistent medical, frizer, bucatar, ospatar samd) si poti deveni ce doresti, asta in situatia in care nu doresti sa faci o Academie militara sau de politie, sa ajungi ofiter in armata sau Politie.

| Tarinus989 explică (pentru Violleta2022):

Deci dupa pot sa fac orice facultate vreau?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Tarinus989):

Bineinteles ca poti face ce facultate vrei, sau ce scoala postliceala vrei.

2 răspunsuri:
| florin926481f a răspuns:

Daca te duci la un liceu militar poti sa iesi doar cadru militar, daca vrei sa te muti la alt liceu trebuie sa platesti timpul in care ai stat acolo.Deci daca termini liceul militar te poti duce doar la o academie/scoala militara.