| slsbwoand a întrebat:

Ce meserie poti avea daca termini turism si alimentatie?

4 răspunsuri:
| emy2005 a răspuns:

Depinde poți fi vânzător în Alimentație Gen penny Lidl ospătar dacă ai făcut practică ca și bucătar poți începe cu un ajutor de bucătar pizzer ceva

| eliancodrut a răspuns:

Depinde care este nivelul invatamantului pe care l-ai urmat: scoala profesionala, liceu, scoala postliceala, studii universitare.

| Violleta2022 a răspuns:

La turism poti sa jungi gid turistic sau vanzator intr-o agentie de turism.
La alimentatie publica poti ajunge: bucatar, cofetar, chelner, vanzator intr-un magazin de paine sau cu specific "alimentar" samd.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca te referi la profesionala, maximul ar fi de bucatar sau sef de sala/administrator restaurant.