| AlexandraPrincess a întrebat:

Ce meserie vi se pare mai frumoasa, si pe care ati alege-o?
Avocat sau jurnalist?
Eu sunt fata! :3 De ce ati alege aceasta meserie?

Răspuns Câştigător
| ARF a răspuns:

M-as face avocat pentru ca ii place dreptatea. Dar m-as face si jurnalist pentru ca afli mai mult despre tara noastra. Dar pana la urma, aleg Jurnalist.

5 răspunsuri:
| AlexandraPrincess explică:

Dau funda + vot la primele raspunsuri!winking

| IngerPazitorr a răspuns:

Buna! Eu as prefera jurnalist pentru ca 1.vei fi cunoscutabatting eyelashes laughing 2. Vei afla mai multe despre Romania, cate nici FBI-ul nu stie... Asta e parerea mea happy

La revedere.

| corolav a răspuns:

Amîndouă meseriile sînt practicate de
oameni mincinoşi.
Pentru ei singurul ideal este cum să scoată mai uşor banul de la client.
Avocatul se zbate pentru clientul său să dovedească anume că acesta nu a omorît, deşi au văzut o sută de oameni că el a omorît.
Şi ziaristul, tot pe minciună şi scandal îşi axează textul, important este ca, jurnalul să se vîndă, sau programul radio TV să aibă audienţă.

| corolav a răspuns:

Ţi se pare oare normal ca un post TV ( căruia CNA-ul nu-i aplică nicio sancţiune) să ne spună că manelistul Salam a pierdut un milion de euro la un cazino vis-a-vis de faptul că cei mai mulţi dintre români au un salariu de sub 200 de euro pe lună?
Toate posturile ne prezintă nunţi în care o rochie de mireasă costă 100.000
de euro, sau pe care mai de care paraşută care merge la cumpărături şi cheltuie pe rochii, poşete, pantofi, bijuterii ca şi cum o babă ar cumpăra de doi lei spanac sau urzici.
Cum poate să ni se spună că o biată bătrînă mănîncă aproape nimic, pentru a nu consuma curentul electric şi să fie încărcată pe o lună cu o factură de peste 30.000 de lei?
Aceasta înseamnă să fii ziarist în România.

| thalyslly a răspuns:

Niciuna
dar daca ar fi sa aleg ar fi jurnalism, desi ca sa ajungi sa scrii ce vrei tu iti trebuie mult de munca