| SunShine16 a întrebat:

Ce ore facem la liceul economic profilul turism si alimentatie cls a9a?

1 răspuns:
| RockPassion94 a răspuns:

Buna! Eu am terminat liceul economic, insa profilul comert.La turism, in clasa a9a vei face,in principiu:Bazele restauraţiei,Organizarea activităţii unităţilor de alimentaţie şi turism,Igiena şi securitatea muncii în turism şi alimentaţie,plus practica de specialitate si disciplinele de baza, cum ar fi matematica, romana, etc. Uite un link, sper sa-ti fie de folos http://disciplineeconomice.webs.com/programescolare.htm