| HuliMic a întrebat:

Ce ore se fac la filologie? Si la ce materii se da teza?

2 răspunsuri:
| cristina409 a răspuns:

Ore normale si teze la limbi...(straine si lb.romana) la mate nu dai

| TheAce a răspuns:

Dai teza din romana, engleza, latina + materia de profil (logica in a 9a, psihologie in a 10a, economie in a 11a, filosofie ina 12a). Mai faci istorie, geografie, sociologie, muzica si desen (cate un an ina 9-a sia 10a). Faci matematica, fizica, biologie, chimie doar in a 9-a si a 10a. Vei avea si un optional format din aprofundarea limbii romane. Studiezi si un an de civica.