| dara_1781 a întrebat:

Ce parere aveti de coreea de sud? imi imi doresc foarte mult sa ma mut acolo dar nu stiu aproape nimic despre tara. a fost cineva? imi doresc sa fac si liceul acolo voi ce credeti, e o idee buna?

12 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Nu cred. Mai bine faci colegiul aici, în România.

| Eღilia62 a răspuns:

Desenele coreene ti-au luat mintile.Cum sa te muti acolo,fara sa fie intentia parintilor tai, fara sa stii nimic despre tara? Plus ca nu vorbesti coreana. Daca nici la liceu nu esti, e clar : esti un copilas care traieste in lumea povestilor si crede ca tot ce zboara se mananca...

| evostyle7 a răspuns:

Vai, si inca in ce hal se joaca anime-urile cu creierii vostri.

| ganton a răspuns:

V-au spalat pe creier telenovelele sud coreene proaste laughing. Cum iti poti dori sa te muti acolo daca nu stii nimic despre tara? Simplu. ca ai fost spalata pe creier. Mai intai invata ceva despre cultura alora, ca e una destul de ermetica si ca nu prea le plac strainii. 2 barbatii coreeni cam disconsidera femeile pe acolo. sau poate tu vrie sa te duci ca prostituata

| Fanatic a răspuns:

O idee mai buna nu am mai auzit pana acum laughing

| dr0wn a răspuns:

Nu inteleg vrei sa te muti dar nu stii absolut nimic despre tara?

Ma rog putea fii mai rau, puteai sa zici Corea de Nord

| Bubblesz a răspuns:

Eu ti-as propune sa nu te duci la liceu acolo.Probabil iti plac trupele de acolo si ai vrea si tu.Dar gandeste-te ca nu cunosti limba si e destul de grea. Eu as spune daca vrei ai putea face o facultate speciala, dar trebuie sa inveti engleza foarte bine, si deci te poti duce la o facultate unde iti poti alege coreeana sa o inveti.Si eu ca si tine vreau sa merg acolo ^^.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Termina liceul si mergi dupa asta intentionez si eu sa fac happy

| Crucified a răspuns:

E mai bine in Romania bahh

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti doresti,... daca iti doresti chiar foarte mult,... ce dracului sa ma ia ne mai intrebi?
Nu e clara hotararea ce-o s-o iei de indata ce vei putea face asta?
Nu ignoram toti sfaturile ca sa incercam pe pielea noastra? NU asta se presupune ca este apanajul tineretii?
Ain intrebat-o pe mama ta (mama ta)? Ia da-i sa citeasca ce am mazgalit eu. Scuteste-l pe taica-tu ca destui draci are cand vine acasa. Si nu iti mai aerisi cariile, scriind.

| KamiM a răspuns:

In primul rand anime-urile sunt creatii japoneze si nu au nici o legatura cu Coreea...in al doilea rand am auzit ca invatamantul din tarile asiatice se bazeaza foarte mult pe studiul pe "de rost" si mai ales cantitatea de informatii este una uriasa si nu este usor sa faci fata tuturor examenelor care am auzit ca se dau aproape in fiecare an. De asemenea se face scoala si sambata, numai duminica fiind zi libera. Iti sugerez sa termini scoala aici in Romania si dupa aceea sa te duci in Coreea. Succes!

| blackwitchcraft a răspuns:

Hei fani coreeni(doar fanii, nu aia care se kka pe ei si spun tampenii) plz add id'u meu:anamariaa_1999