| Hdhdj a întrebat:

Ce părere aveți de facultate? V-a placut mai mult decât liceul? Argumentati raspunsul

5 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu mi-a placut la facultate, nu e ca la liceu, la fac venea cine vrea, erau f multi, nu cunosteai ca lumea pe unu si altul, uneori nici varstele nu era egale, era altceva.

| Latinmoon a răspuns:

Facultatea este o perioada frumoasa din viata oricarui student.
Iti faci prieteni noi, inveti lucruri noi, oamenii sunt mai buni.
Iesi mai des in oras, petreci mai multe ore alaturi de ei.
Aveti de rezolvat impreuna diferite proiecte, chiar este o perioada mult mai frumoasa decat liceul daca ma intrebi pe mine.
Acum raspunsul poate sa difere de la o persoana la alta, cel putin pentru mine asa a fost.
Imi voi amintii cu drag anii de facultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liceulllll

| elemonis a răspuns:

Buna.
Depinde acum la ce te referi tu prin,, placut".
Ca si volum de invatat este foarte mult in comparatie cu liceul, insa la facultate e mai multa responsabilitate, disciplina, respect, decat in unele licee. Bineinteles exista si exceptii, stii vorba aceea:,, padure fara uscaciuni nu exista".
Insa per total e mai bine decat in liceu, parerea mea.
Acum sa o luam logic: cine ar face facultate si sa nu se tina de ea mai ales ca ea costa, chiar daca esti la buget ai carti de cumparat si unele chiar sunt mult mai scumpe decat cele din liceu, in functie de specializare, nu mai zic si daca esti la taxa ca platesti si taxa.

| Antopuff a răspuns:

Depinde din ce punct de vedere privești. Da este mai ok la facultate ca nu te asculta nimeni zilnic si poti sa înveți doar inainte de examene și poți sa ieși cu prietenii si sa lipsești de la laboratoare fara sa le pese profesorilor motivul si orarul poate fi cu zile libere dar ca și volum de informații e mai ok in liceulaughing)