| StayChill a întrebat:

Ce parere aveti de liceul "Hariclea Dariclee" din Braila? Cum se fac orele? Cum se desfasoara activitatile? Cat mai multe detalii legate de modul de predare, programul si profilele (in special arte plastice si design) ar fi de foarte mare ajutor.
Bineinteles, ofer funda. Categoric. Nu stiu sigur daca am spus asta ca sa atrag raspunsuri sau ca sa va asigur ca nu sunt jita. Oricum, ati inteles. Mutumesc anticipat.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu in ce masura te poate ajuta raspunsul meu, avand in vedere ca eu am terminat cam demult liceul (Darcle), dar nu am intampinat niciun fel de probleme, profii » unii inca mai predau acolo » de treaba, cu mici exceptii. Acum, depinde ce-ti doresti... eu am terminat la sectia grafica. Mai exista actorie, introdusa mai recent, si muzica, respectiv balet. Sper ca zic bine, oricum a trecut cam mult timp. Exista sali si corpuri speciale in care se face practica. Pe timpul meu, invatam 3 zile in regim normal ca la toate liceele, iar 2 erau de practica pe specialitate. Dar era fain pentru ca profesorij nu stateau tot timpul cu noi (cei de grafica, pictura), ne dadeau o tema si noi aveam la dispozitie un nr de ore pentru a ne incadra. In rest, ca la orice liceu... Nu imi dau seama ce altceva ai vrea sa mai stii.