| petalouda a întrebat:

Ce parere aveti de mutarea clasei a9-a in gimnaziu?

Răspuns Câştigător
| SamSon a răspuns:

Inainte se faceau 8 ani in generala si 4 in liceu. acum se fac 9 in generala, si 3 in liceu. E acelasi lucru! Doar ca, parca e mai ok, pentru ca multi incep sa vagabonteasca atunci cand ajung la liceu. Nu mi se pare nimic anormal, + ca ai de castigat 1 an in + cu profesorii pe care-i cunosti si e mult mai ok.

2 răspunsuri:
| jj95 a răspuns:

Mie sincer sa fiu mi se pare o porcarie + ca vor sa adauge clasa 0...
bafta

| PandaEcrazy a răspuns:

O mare risipa, mai ales ca acum s-au adaugat si clasele 0 (sau cele pregatitoare) la scoala...deci...acum intr-o scoala obisnuita sunt 10 clase, nici de cum 8. cred ca aia nu maia u loc pentruu copii ce vin in clasele mici si le gasesc loc in ciclurile mai mari