| Fifylici a întrebat:

Ce parere aveti de profilil stiinte naturale? dar de stiinte sociale?
Ce faculati si ce meseri ai putea avea dupa ce ai absolvit un liceu cu profil de stiine sociale?

2 răspunsuri:
| ralucaralu a răspuns:

La stiinte sociale ti se cam reduc posibilitatile. In schimb, la stiinte ale naturii ti se deschid multe porti. Eu sunt la mate-info, dar daca ar fi fost sa aleg intre cele 2 spuse de tine as alege stiinte ale naturii. La stiinte sociale e chiar foarte lejer si nu poti sa te duci nici la cele legate de matematica, nici de bio, nici de fizica, nici de chimie si nici cele de litere(poti dar nu iti va fi prea usor). Oricum, e alegerea ta. Sa stii ca nu e asa greu la stiinte ale naturii, stiu asta.Pare doar greu.
Succes!

| pwp a răspuns:

la stiinte ale naturii o sa dau eu, pentru ca imi place ffoarte mult chimia si bologia