| Callliope a întrebat:

Ce parere aveti despre academia de politie din Bucuresti? Momentan mai am 2 ani pana la bac dar ma gandesc serios sa intru..Problema nu ar fi problemele fizice sau testele la limba romana, engleza si istorie.Mie imi este ca la examen medical o sa imi gaseasca ceva sa ma dea afara.

Răspuns Câştigător
| clover231 a răspuns:

Buna Calliope! Academia de politie este buna daca este cea care era inainte, adica sa iti ofere un loc imediat dupa ce termini, sa te lase sa iti dai licenta la timp. dezavantajul ar fi ca nu ai putea sa pleci din tara cu munca, depinde unde primesti post, semnezi un contract pe 5 ani inca de la inceput... Totusi ar fi bine sa te gandesti si la alta varianta, poate politehnica, ase... poate sa pleci in strainatate cu bursa, mai ales ca acum se ofera foarte multe burse de studiu. poti sa te interesezi de acum si de plecat in strainatate la fundatii precum study Abroad Advising Center, pentru o consiliere gratuita. Poti sa le dai un mail la contact@education-abroad.ro pentru mai multe detalii. Bafta!

| Callliope explică (pentru clover231):

Problema este ca nu suport matematica deloc. si de aceea nu vreau sa dau la politehnica.Si am inteles ca dupa ce termini facultatea nu iti dau automat loc de munca. am auzit persoane care au asteptat si 5 ani sa gaseasca post liber.

1 răspuns: