| Bacemi a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta afirmatie :,, Inima poate fi considerata martorul iubirii sau strafundul mintii ". Cum vedeti voi inima?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteligent. Dar putem spune si ca iubirea umple inima dar goleste creierul... Prea frumos! love struck

5 răspunsuri:
| JesterRO a răspuns:

Sau strafundul minciunii la unii.
Vad inima ca pe un motor atat pentru fizic, dar si pentru spirit, fiind mai idealist imi dau seama ca de la inima pornesc ura (si de aici inselatoria, crima, viclenia, minciuna) si iubirea (de unde si afectivitatea, atentia exagerata, posesivitatea etc), deci, prin urmare trebuie sa avem mare grija ce-i dictam inimii, pentru ca aceasta la randul ei sa ne dicteze inapoi numai fapte bune si drepte.

Inima poate mai poate reprezenta o tinta, o pacoste, o durere, o salvare...pentru mine reprezinta toate sau niciuna.

| Barajag a răspuns:

Inima noastra simte lucruri pe care ochii nu le pot vedea si stie lucruri pe care mintea nu le poate intelege.

nony
| nony a răspuns:

Inima nu are treaba cu mintea.De obicei mintea trage atunci cand ¨gandeste¨ inima.As zice chiar ca sunt intr-o rivalitate continnua atunci cand este vorba de iubire. Dar cum se poate numi iubire daca este o iubire rationala? Ii dau credit inimi sa ma conduca pe cele mai intortocheate caibatting eyelashes

| vilmaristul a răspuns:

Fie ca iubesti sau nu
fie ca esti destept sau nu
inima este,, accesoriul "fara de care nu am putea fi si nu am purta aceste discutii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inima la necropsie este destul de vanata