| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre bacul de la romana? big grin Ati stiut?
Text epic la primul subiect iar la al 3lea subiect Eminescu, viziunea despre lume!

Răspuns Câştigător
| stefaniadorianac a răspuns:

La subiectul 3 mai bine de atat nici nu se putea! Chiar voiam sa pice Luceafarul.Eu la motive am scris : motivul familiei si al mostenirii.

| Shatteredx a răspuns (pentru stefaniadorianac):

Da, a fost parfum subiectul 3, sa zic si eu ca taranulaughing
Multi s-au apucat de plans cand au iesit si-l injurau pe Eminescu. Mare gradina ta Doamne, se rascoleste Eminescu in mormant cand vede ca nici macar cea mai importanta poezie a liricii eminesciene si romanesti nu sunt in stare sa o invete unii. Nici eu nu m-am omorat cu invatatu anul acesta, atat ca am luat ore in particular odata pe saptamana. E drept ca de joi eu n-am vazut lumina zilei, am mancat roman nuvela si poezie pe paine, macar atat! Sa vedem rezultatele, de picat sigur n-am sa pic pentru ca la subiectul I si III m-am descurcat nesperat de bine iar subiectul II e specialitatea casei la mine. Hai, bafta in continuare, sa vedem ce ne facem la matematica, mancalear cainii de integrale, derivate si polinoame.

| NPA a răspuns (pentru Shatteredx):

Mate M1 dai si tu?laughing

| Shatteredx a răspuns (pentru NPA):

Fereasca Moise, eu dau M2

| NPA a răspuns (pentru Shatteredx):

Ce norocoslaughing)

| Shatteredx a răspuns (pentru NPA):

Mai pierd vremea o ora si pana Miercuri dimineata nu mai respir decat aerul camerei mele imbibat in dulcele miros al paginilor cu variante de matematica, sper sa iau 5-u.

| NPA a răspuns (pentru Shatteredx):

Same herelaughing Si faza naspa dau M1straight face

| Shatteredx a răspuns (pentru NPA):

Ce oras?

| NPA a răspuns (pentru Shatteredx):

Singeorz-Bai,Bistrita-Nasaudhappy

17 răspunsuri:
| rolfenstein a răspuns:

Partea I si II am facut tot, la partea a III am ales poezia floare albastra dar nu am facut mai nimic(12 randuri acolo). pffff chiar nu ma asteptam la gen liric.

| Anesiss a răspuns:

Nu erau cumva subiectele de anul trecut? Asa arata pe stirileprotv.ro

| Shatteredx a răspuns (pentru Anesiss):

Nu, sunt subiectele de anul acesta, partea III poezia si partea I gen epic, 100%, tocmai vin de la bac laughing

| NPA a răspuns:

O fost ok, am stiutbig grin Dar am o intrebare, la subiectul 1, exercitiul 6, ce motive ati gasit? happy

| Shatteredx a răspuns (pentru NPA):

eu am scris motivul numelui, muncii, invatarii. Tu?

| NPA a răspuns (pentru Shatteredx):

Din ce am inteles de la o profa era motivul mahalalei, si inca unul ciudatlaughing Eu am scris motivul vaduvei bogate, dar fara copii, si motivul fetei sarace, dar ambitioase.

| Shatteredx a răspuns (pentru NPA):

Om vedea. Daca fata saraca si ambitioasa e motivul, tema care e?laughing

| NPA a răspuns (pentru Shatteredx):

Nu stiulaughing Eu asta am gasit in fragmentul astalaughing

| JH a răspuns:

Hei. La 3 daca am scris "Dorinta " era bun?