| andrei056 a întrebat:

Ce parere aveti despre manualele de biologie Stelica Ene editura gimnasium clasele a 11 si a 12 a?
Sunt bune pentru bacul la bio profil mate info? E suficient sa inveti teoria doar din ele?

1 răspuns:
| anamariarot a răspuns:

E prea multă teorie în manuale comparativ cu ce ai pentru bac. Ia-ți o carte de aia special destinată bacalaureatului, că are materia super bine organizată. Și eu am dat la biologie (11-12), aproape toți colegii mei la fel și toți am învățat de pe câte o carte de aia. Nimeni n-a luat sub 9 laughing