| cipy_2200 a întrebat:

Ce parere aveti despre numele Allegra? ce nume a-ti alege pentru fiica dumneavoastra?

Răspuns Câştigător
| madagascar a răspuns:

Nu imi place Allegra, dar e alegerea ta, imi place foarte mult Maia, Maria, Diana in general numele mai speciale.

13 răspunsuri:
| BeT a răspuns:

Ana este un nume foarte puternic.

| danaalexandra00 a răspuns:

Este un nume dragut... ew i-as pune fetei mele Ilona sau Iulia sau alexia

Elianna
| Elianna a răspuns:

Allegra nu-mi place de loc.Nici ce inseamna nici cum suna.Imi aminteste de o indicatie de pe partiturile simfonice:"allegro, ma non troppo" adica "repede dar nu prea repede"(intr-o traducre aproximativa din italiana!)

| Mina a răspuns:

Nu prea imi place. Ca si nume de fete, imi plac: Adela, Ariana, Adina, Iasmina.

| medex3 a răspuns:

Nu imi place acest nume. O sa fie deranjat si pentru copil.Imi plac foarte mult numele de genul : crina, carla. daria si mai multe happy

| Razvan a răspuns:

Mihaelalove struck
Desi sper sa fie baiatbig grin

| DeeDee28 a răspuns:

Nu imi place numele de Allegra...imi place Teodora, Denisa, Cosmina

| inna_1376 a răspuns:

Allegra e un nume frumos, avand in vedere ca in italiana inseamna fericita.

| andreea25red a răspuns:

Allegra cred ca inseamna fericita sau fericire. oricum daca o sa am o fetita am sa o numesc fie ingrid, ariana, beatrice, sarah, selena{luna} sau giulia

| Klara a răspuns:

^Daca mai aud vreodata de numele Ariana o sa turbez. Cred ca parintii care le pun fetelor numele asta, vor trebui amendati. Ce naiba, se intorc nazistii? straight face

| ^__^S.y.m.o.^__^ a răspuns:

Pai, poti sa-i pui allegra, dar si un alt nume, de sfant, pentru a avea un ocrotitor(maria e foarte frumos, sau terodora)

| Loretta a răspuns:

Este un nume interesant... Eu i-as pune: Clara, Ingrid, Ilona, Mercedes, Beatrice, Patricia, Sanziana sau Carolina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Allegra e un nume urat fff urat