| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre o profesoara care discuta in deradere chiar si cu elevii,despre o colega de catedra desi aceasta este serioasa,la locul ei si isi face treaba asa cum se pricepe mai bine?
O batjocoreste spunand nu e capabila sa predea,ca e slab pregatita(desi nu e nici pe departe asa) si ca nu munceste ca ea cu copiii, ca acei elevi nu invata nimic de la ea.In cancelarie o face intruna de ras motivand ca este pregatita in domeniul respectiv.
Vi se pare o atitudine profesionala?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este asa respectiva este un om de nimica, lipsita de bun simt si de civilizatie.
Daca as fi in locul profesoarei batjocorite si as avea probe eu as da-o in judecata si i-as cere despagubiri morale serioase.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Profesoara batjocorita a reusit sa obtina prin copiii pregatiti de ea, rezultate bune si foarte bune la olimpiade.

| Peaches a răspuns:

Sigur ca nu are o atitudine profesionala. Este lipsita de respect si de bun simt. In plus, prin atitudinea ei, le expune elevilor un posibil mod de a-si trata colegii. De ce nu se face o plangere la conducerea institutiei impotriva ei?

| anonim_4396 explică (pentru Peaches):

Pentru ca si conducerea e la fel!

| Peaches a răspuns (pentru anonim_4396):

S-a incercat si nu s-a obtinut nimic? Nu se poate merge pe "pierdere" din start, motivand "conducerea e la fel". Conducerea s-ar putea sa aiba alta atitudine in fata unei plangeri scrise.