| AlleAlx a întrebat:

Ce parere aveti despre profilul mate-info simplu? Dar despre socio? Va rog sa raspundeti, am nevoie de raspunsuri.:*

Răspuns Câştigător
| AnnAnne a răspuns:

Buna, presupun ca esti in clasa a 8-a? Si eu am fost anul trecut, acum sunt la filo intensiv engleza.
Am si eu o intrebare...de ce te intereseaza 2 specializari total diferite? La mate-info e diferit fata de socio-umane...cu mult.
Am prieteni la mate-info si intr-o zi, cand i-am vizitat, le-am zis "De ce cand vin mi se pare ca aveti mereu fie mate, fie chimie, fie fizica?"Raspuns? "Pentru ca asa e."Da, asa e, daca te decizi pe mate-info, fii pregatita sa induri 5 ore de mate(dupa clasa a 11-a se fac si mai multe), 3 de fizica si 2 de chimie pe saptamana.
La socio, pe de alta parte, ...aia da viatalaughing! Nu tu mate (decat 2h/saptamana si pana in clasa a 11-a doar), chimie doar 1 h etc., insa trebuie sa inveti cat de cat la romana, istorie, engleza si la disciplina de socio-umane din anul respectiv(logica, psihologie, economie, filosofie).Eu, daca as fi in locul tau, as alege socio pentru ca urasc stiintele exacte, dar nu iti pot spune eu ce sa alegi, bineinteles.
Tu te cunosti cel mai bine, de aceea sa nu lasi pe nimeni sa decida in locul tau si sa faci alegerea corecta.Mult succes!happy

1 răspuns:
| DoarOumbra a răspuns:

Asta depinde de tine deoarece daca esti buna la mate mergi la mateinfo dar daca esti buna la istorie, romana.parca din astea erau mergi la socio.Eu sunt la mate info si e super.adica mie imi place mai mult mate info decat socio