| VaLyPuFy a întrebat:

Ce parere aveti despre purtatul uniformelor la scoala? :d happy

Răspuns Câştigător
| Coral7 a răspuns:

Neah... Nu sunt eu cu d'astea. Urasc uniformele de prost cust. Gen fuste lungi cu camasi albe ( vb de fete acum ) si sacou. Adica eu una nu sunt cu fustele si poate de asta nu le suport. Dar, infine... deviem de la subiect. Oricum, NICIODATA!

6 răspunsuri:
| rousz a răspuns:

Normal ca majoritatea nu sunt de acord pentru ca fiecare vrea sa-si puna in evidenta formele prin hainele proprii si imaginea lui ca omwinking si sunt de acord si cu asta, dar intr-o scoala toti suntem egali poate ca unii ce au mai putin decat ceilalti se simt exclusi fiindca na tot au aparut acum fitele si smecheriile... deci e bine sa porti uniforme ..toti suntem egali macar asa

| չﻨгﻪรէﻨĸ a răspuns:

Niciodata!

| DenisBoss333 a răspuns:

Este bine.

| ÐÿÅ a răspuns:

Tu ai pus intrebarea, dar stii raspunsul laughing :
NiCiOdAtA!-!

| Dana211 a răspuns:

Eu cred ca e un lucru bun tinand cont ca multi elevi nu stiu ce inseamna decenta si respectul si se imbraca la scoala mai ceva ca la pod. De asemenea daca toti au uniforma toti sunt egali si astfel nu se poate lauda fiecare cu ce are pe acasa. Plus ca e un avantaj dimineata inainte de plecare pentru ca nu-ti mai bati capul cu ce sa te imbraci in ziua respectiva

| mixxjim a răspuns:

Oricum, acum este in dezbatere in parlament o lege privind introducerea obligativitatii purtarii uniformei in scoala de la cls I la cls a XII-a inclusiv, daca senatorii o voteaza de la toamna devine obligatoriu si chiar nu mai conteaza daca elevii vor sau nu uniforme. ceea ce e foarte bine, ca la scoala se merge sa se arate ce avem in cap, nu ce forme avem, ca altfel nu s-ar mai chema scoala, ci club sau catwalk laughing