| Cristi72992859 a întrebat:

Ce părere aveți despre UAV? Eu vreau sa merg pe asistenta sociala.

Răspuns Câştigător
| DandG2304 a răspuns:

Nu știu ce să zic de UAV. Presupun ca te referi la facultatea UAV din Arad. Am auzit diferite povesti acum 5-10 ani (profesori care dorm in timpul orelor, care care cer avioane la examen, copiat la greu) etc. Daca vrei ceva serios recomand orice din Timisoara. Ca si facultate, mereu esti mai bine vazut daca apare pe diploma Timisoara, nu Arad. Dar poate ca in Arad iti poti face relatii, care te ajuta pe viitor.

Unul din locurile unde lucrez angajeaza DOAR absolventi de Timisoara. Prefera sa plateasca naveta angajatilor, nu sa ii angajeze pe cei din Arad.

Eu asta am auzit, dar parerea mea n-ar trebui sa te influenteze pentru ca tu stii mai bine ce vrei sa faci si cata munca vrei sa depui pentru a-ti atinge visele. Eu doar am spus pe aici cateva din auzite. Succes!

1 răspuns:
| Glazy a răspuns:

Cunosc situații în care profesorii nu au chef să vină la ore, nu îi găsești pe unii nici să afli ce trebuie să faci pentru nota de final și îți te bat că de ce nu ai venit deși ei nu au venit la cursuri.